Cookies
Deze website maakt gebruik van cookies om instellingen te bewaren en website-statistieken te verzamelen.
Als je hieronder op de knop "Cookies toelaten" klikt, geef je ons toestemming om deze cookies te gebruiken.

Wil je meer gedetailleerde informatie, gebruik dan de knop "Meer info".

We onderscheiden volgende types cookies, naargelang hun doeleinden:

 • Essentiële/ Strikt noodzakelijke cookies:

  Deze cookies zijn nodig om de website te laten functioneren en kunnen niet worden uitgeschakeld in onze systemen. Ze worden meestal alleen ingesteld als reactie op acties die door u zijn gesteld, zoals het instellen van uw privacy voorkeuren, inloggen of het invullen van formulieren. Ze zijn noodzakelijk voor een goede communicatie en ze vergemakkelijken het navigeren (bijvoorbeeld naar een vorige pagina terugkeren, etc.).
 • Niet-essentiële cookies:

  Deze cookies zijn op zich niet noodzakelijk om de website te laten functioneren, maar ze helpen ons wel een verbeterde en gepersonaliseerde website aan te bieden.
  • » Functionele cookies:

   Deze cookies stellen de website in staat om verbeterde functionaliteit en personalisatie te bieden. Ze kunnen worden ingesteld door ons of door externe providers wiens diensten we hebben toegevoegd aan onze pagina's.
  • » Analytische cookies:

   Met deze cookies kunnen we bezoeken en traffic bijhouden, zodat we de prestaties van onze website kunnen meten en verbeteren. Ze helpen ons te weten welke pagina's het meest en het minst populair zijn en hoe bezoekers zich door de website verplaatsen.
  • » Targeting / advertising cookies:

   Deze cookies kunnen door onze advertentiepartners via onze website worden ingesteld. Ze kunnen door die bedrijven worden gebruikt om een profiel van uw interesses samen te stellen en u relevante advertenties op andere sites te laten zien.

Wij gebruiken dus enerzijds onze eigen cookies en anderzijds cookies van zorgvuldig geselecteerde partners met wie we samenwerken.


Nog meer weten?

Kijk dan in onze uitgebreide Cookieverklaring en ons Privacybeleid .

Cookie image

Terugblik op de visitatie en diploma-uitreiking Tweetalig Onderwijs

head image

vrijdag 12-01-2024

Terug naar overzicht

Op dinsdag 31 oktober bezocht een visitatiecommissie van Nuffic (Europees platform) onze school. Nuffic is de Nederlandse organisatie die toeziet op de kwaliteit van internationalisering van het onderwijs.

De dag zelf werd door de vierkoppige commissie gebruikt om gesprekken te voeren met de leerlingen, docenten, coördinatoren en de directie van onze school. Aan het einde van deze inspannende dag concludeerde deze externe commissie dat onze school het predicaat TTO-school 2.0 verdient. Waar we als school goed op scoorde was taalvaardigheid, zowel bij de leerlingen als de docenten. Ook de clil-methodiek (clil staat voor content and language integrated learning en is eigenlijk de didactiek achter het tweetalig onderwijs) werd geroemd. Daarnaast viel de commissie de goede beheersing van de Engelse taal van de leerlingen op, als ook de leergierigheid en de positieve sfeer.

Punten om de komende jaren nog aan te werken waren er natuurlijk ook; de onderdelen wereldburgerschap en de persoonlijke ontwikkeling van de leerling. Van beide zaken werd gezien dat dit organisatorisch en inhoudelijk prima in orde is, maar met name de zichtbaarheid en borging van deze onderdelen kan naar een hoger plan getild worden. We gaan hier middels een nieuw digitaal portfolio mee aan de slag.

Kortom, de school is met vlag en wimpel geslaagd voor dit examen. Wij zijn heel erg trots op dit mooie certificaat.

Diploma-uitreiking

Vrijdag 17 november jongstleden was een memorabele dag voor de reeds afgezwaaide 6V leerlingen en de huidige 4V-lichting welke hun eerste 3 jaar tto erop hebben zitten.

Beide groepen waren in een prachtig aangeklede aula aanwezig om respectievelijk hun IB-diploma (International Baccalaureate) dan wel hun TTO-certificaat en Checkpoint Cambridge Certificate in ontvangst te nemen.

Het werd een feestelijke avond waar naast speeches van (oud-)leerlingen, coördinatoren en mevrouw Maas, ruimte was voor muziek van Loes en Jurre en de voor de gelegenheid overgekomen keynote speakers Maud en Lieke Peeters. Het bleek een mooie gelegenheid om herinneringen aan die drie of zes jaren tweetalig onderwijs op te halen en nadien vloeide de (nep)champagne dan ook rijkelijk.

Aan alle geslaagden een welverdiend proficiat toegewenst, jullie hebben loon naar werken gekregen en mogen trots zijn op de behaalde resultaten die jullie de komende jaren mogen inzetten bij het volgen van jullie (universitaire) studie of Cambridge hier op het Pius X-College.

Overtuigd?

Neem contact met ons op