Cookies
Deze website maakt gebruik van cookies om instellingen te bewaren en website-statistieken te verzamelen.
Als je hieronder op de knop "Cookies toelaten" klikt, geef je ons toestemming om deze cookies te gebruiken.

Wil je meer gedetailleerde informatie, gebruik dan de knop "Meer info".

We onderscheiden volgende types cookies, naargelang hun doeleinden:

 • Essentiële/ Strikt noodzakelijke cookies:

  Deze cookies zijn nodig om de website te laten functioneren en kunnen niet worden uitgeschakeld in onze systemen. Ze worden meestal alleen ingesteld als reactie op acties die door u zijn gesteld, zoals het instellen van uw privacy voorkeuren, inloggen of het invullen van formulieren. Ze zijn noodzakelijk voor een goede communicatie en ze vergemakkelijken het navigeren (bijvoorbeeld naar een vorige pagina terugkeren, etc.).
 • Niet-essentiële cookies:

  Deze cookies zijn op zich niet noodzakelijk om de website te laten functioneren, maar ze helpen ons wel een verbeterde en gepersonaliseerde website aan te bieden.
  • » Functionele cookies:

   Deze cookies stellen de website in staat om verbeterde functionaliteit en personalisatie te bieden. Ze kunnen worden ingesteld door ons of door externe providers wiens diensten we hebben toegevoegd aan onze pagina's.
  • » Analytische cookies:

   Met deze cookies kunnen we bezoeken en traffic bijhouden, zodat we de prestaties van onze website kunnen meten en verbeteren. Ze helpen ons te weten welke pagina's het meest en het minst populair zijn en hoe bezoekers zich door de website verplaatsen.
  • » Targeting / advertising cookies:

   Deze cookies kunnen door onze advertentiepartners via onze website worden ingesteld. Ze kunnen door die bedrijven worden gebruikt om een profiel van uw interesses samen te stellen en u relevante advertenties op andere sites te laten zien.

Wij gebruiken dus enerzijds onze eigen cookies en anderzijds cookies van zorgvuldig geselecteerde partners met wie we samenwerken.


Nog meer weten?

Kijk dan in onze uitgebreide Cookieverklaring en ons Privacybeleid .

Cookie image

Vierdejaars gymnasium doen mee aan Ken-je-Klassiekenquiz

head image

maandag 29-01-2024

Terug naar overzicht

Zaterdag 27 januari 2024 was het dan zover. Het Pius X-College deed mee aan de regionale voorronde van de Grote Ken-je-Klassiekenquiz.

Dat is een scholenquiz voor leerlingen van het gymnasium in het kader van de Week van de Klassieken (4 t/m 14 april). De winnende teams van de voorrondes gaan elk jaar naar het Rijksmuseum de Oudheden in Leiden om te strijden tegen de beste Nederlandse en Vlaamse scholen. Dit was de eerste keer dat het Pius X-College met een team meedeed, dus het was voor onze vierdeklassers Abdullatief, Heike, Jurre en Katja (en de docenten) wel even spannend om met het Pius X-busje naar het Stedelijk Gymnasium in Nijmegen af te reizen.

De quiz van bijna 40 vragen had het thema 'Mens en natuur'. Onze leerlingen hadden zich - naar eigen zeggen - niet voorbereid, maar ze wisten verdacht vaak het juiste antwoord. Ze gaven zelfs antwoorden op vragen waarbij de docenten zich toch even achter de oren krabden. Ons team heeft voor volgend jaar - want ze willen nog een keer - de lat hoog gelegd: Onze vierdeklassers moesten alleen de vijfde- en zesdeklassers van de thuisploeg van het Stedelijk Gymnasium Nijmegen voor zich dulden, want ons team werd (ex aequo-) tweede in de eerste voorronde met acht teams. Helaas dus net niet goed genoeg voor de finale in Leiden, maar een heel mooi vooruitzicht voor de komende jaren. - Ad van der Zanden en Jo-ann de Kort

Overtuigd?

Neem contact met ons op