​Pestgedrag via social media

Nieuws

head image
vrijdag 12-10-2018 TERUG NAAR OVERZICHT

Er zijn leerlingen die via social media ongewenste afbeeldingen rondsturen over medewerkers en/of leerlingen van onze school die helaas kunnen leiden tot pesterijen of dreigementen. Dat is een zeer onwenselijke situatie.

Voor dit soort agressie is geen plaats op onze school. We willen ouders vragen om met hun kind hierover in gesprek te gaan. Belangrijk is dat aan hen wordt uitgelegd dat ze een keuze hebben: een dergelijk bericht of foto kan worden verwijderd, niet worden doorgestuurd of er kan een melding van op school worden gemaakt. Dit kan bij de mentor, de teamleider of bij een vertrouwenspersoon. Mentoren stellen het onderwerp met enige regelmaat aan de orde in de klas.

Een respectvolle omgang met elkaar is een belangrijk basisprincipe in het onderwijs. Samen met de ouders is het belangrijk om jeugd bewust te maken in het omgaan met social media. Het Pius X-College moet voor iedereen een veilig plek zijn.

SCHRIJF JE IN VOOR ONZE NIEUWSBRIEF