Nieuw: leerlingcoördinatoren

Nieuws

head image
dinsdag 08-10-2019 TERUG NAAR OVERZICHT

Sinds dit schooljaar is het Pius X-College gestart met de inzet van leerlingcoördinatoren. Voor elke afdeling binnen de school geldt dat er een leerlingcoördinator beschikbaar is die zich vooral bezighoudt met de ‘korte lijn’ met de leerlingen.

Dat wil zeggen dat als er zich zaken voordoen rondom directe leerlingenzorg, er een functionaris aanwezig is die de leerling kan opvangen.

Dat kan zijn omdat er sprake is van zaken die er spelen (bijvoorbeeld op sociaal-emotioneel gebied) die het leren acuut belemmeren, eventueel gerelateerd aan verwijdering of (mogelijk) verzuim. De leerling kan zijn of haar verhaal doen en de leerlingcoördinator kan besluiten wat een goede vervolgstap is om zo snel mogelijk weer verder te kunnen met het programma en tegelijkertijd te bekijken of er daarnaast meer hulp nodig is. Ook heeft de leerlingcoördinator binnen de afdelingen vmbo en praktijkonderwijs een rol bij het tegengaan van pesten en als troubleshooter.

De leerlingcoördinator houdt het overzicht over de leerlingengroep in zijn of haar afdeling als het gaat om absentie en verzuim, verwijderingen en incidenten. De leerling-coördinator werkt in directe afstemming met de betrokken teamleider en neemt bij de afdelingen vmbo en praktijkonderwijs deel aan een wekelijks overleg waarin het welzijn van de leerlingen wordt besproken. Gedurende de gehele schoolweek is er in principe een leerlingcoördinator voor leerlingen van alle afdelingen op een daarvoor aangewezen plaats beschikbaar. Als ouder/verzorger kunt u ook contact leggen met de leerlingcoördinator van de afdeling indien een mentor of teamleider niet beschikbaar of bereikbaar is. Andersom zal de leerlingcoördinator als dit nodig is contact met u opnemen als ouder/verzorger.

Wereldklas

Janneke Smulders

j.smulders@piusx-college.nl

Praktijkonderwijs

Nienke van Lieshout

n.vanlieshout@piusx-college.nl

1-2 bk

Anneloes Eichhorn

a.eichhorn@piusx-college.nl

1-2 bk schakelklas

Sophie van Woerkum

s.vanwoerkum@pius-college.nl

3-4 bk

Jules Huijbers

j.huijbers@piusx-college.nl

3-4 bk schakelklas

Jan Lavrijssen

j.lavrijssen@piusx-college.nl

1-2 gt

Daphne Roelofsen

d.roelofsen@piusx-college.nl

3-4 gt

Tom Maas

t.maas@piusx-college.nl

1-3 havo en havo schakelklas

Ine Verheijen en Henny Kox

i.verheijen@piusx-college.nl en h.kox@piusx-college.nl

4-5 havo

Ine Verheijen en Henny Kox

i.verheijen@piusx-college.nl en h.kox@piusx-college.nl

1-3 vwo/TTO

Ine Verheijen en Henny. Kox

i.verheijen@piusx-college.nl en h.kox@piusx-college.nl

4-6 vwo

Ine Verheijen en Henny Kox

i.verheijen@piusx-college.nl en h.kox@piusx-college.nl

SCHRIJF JE IN VOOR ONZE NIEUWSBRIEF